
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 50674
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.03753 | $0.37530 |
| 50 | $0.03322 | $1.66100 |
| 100 | $0.02941 | $2.94100 |
| 500 | $0.02505 | $12.52500 |
| 1000 | $0.02257 | $22.57000 |
| 3000 | $0.01823 | $54.69000 |
| 5000 | $0.01472 | $73.60000 |
| 10000 | $0.01189 | $118.90000 |
